Wszelkie choroby nerek, jakie dotykają naszych czworonogów, upośledzają jego organizm, dlatego tak ważne jest, by właściciele regularnie udawali się do specjalisty weterynarza, którzy sprawdzać będzie, w jaki sposób funkcjonują nerki naszego pupila. Nerki, dotknięte chorobą, nie będą bowiem w stanie odpowiednio odprowadzać i filtrować toksyn, które będą zbierać się w organizmie pupila i stopniowo wyniszczać jego organizm. W praktyce może okazać się, że pies nie będzie w stanie kontrolować wydalania moczu, przez co będzie mógł się odwodnić. To natomiast może prowadzić do utraty wagi, spadku łaknienia, osowienia i złego samopoczucia. Im szybciej wykryjemy problemy zdrowotne naszego psiaka, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy mu w stanie pomóc.

Jak pomóc pupilowi?

W procesie leczenia lub regeneracji nerek nie jest ważne wyłącznie podawanie zwierzęciu odpowiednich medykamentów, ale przede wszystkim całkowita zmiana stylu życia. Już dostarczanie organizmowi naszego czworonoga wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, powinno spowodować znaczną poprawę stanu jego zdrowia. Poza tym, zdrowa dieta, może nie tylko wspierać leczenie, ale i hamować rozwój choroby. Piesek z dnia na dzień będzie czuć się lepiej. Kluczem do sukcesu okaże się minimalizowanie ilości fosforu w organizmie psa, który doprowadza do stopniowej niewydolności nerek. Ważne będzie także zbilansowanie gospodarki białkowej i dopasowywanie jego ilości do potrzeb naszego psa – tylko w ten sposób uda się utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i wszystkich narządów wewnętrznych.

Purina Pro Plan Veterinary Diets NF Renal Function Formula

Purina Pro Plan Veterinary Diets NF Renal Function Formula to smakowita karma, przeznaczona dla psów, które tracą apetyt w wyniku postępującej choroby. Zbilansowana formuła będzie zmniejszać i regulować ilość fosforu i białka w organizmie psa, natomiast kwasy tłuszczowe omega będą wspierać zachowanie odpowiedniego ciśnienia krwi w nerkach.

Hill’s Canine

Psom, cierpiącym na kryształy lub kamienie szczawianu wapnia, warto podawać również karmę Hill’s Canine. Zawiera ona w sobie bogactwo wartości i składników odżywczych, które uzupełniać będą wszelkie braki w organizmie, wynikające z problemów układu moczowego i zaawansowanej niewydolności nerek.

Warto przeczytać